Історичний портал м.Любеч Исторический портал г.Любеч
Історико-археологічний комплекс "Древній Любеч" Историко-археологический комплекс "Древний Любеч"
Любеч історичний Любеч исторический
Любеч православний Любеч православный
Любеч сьогодні Любеч сегодня

Новини музейного комплексу | Круглий стіл | Реєстрація | Вхід

Наукова робота

Круглий стіл: "Любеч: історично-архітектурна спадщина, перспективи розвитку"


…Сьогодні  Любеч — селище міського типу в Ріпкинському районі  Чернігівщини, за 30 кілометрів від обласного центру. Живе й виживає, як і вся сільська  Україна — важко, з численними соціальними проблемами. Свою славну історію любечани знають і шанують. Є проблеми з реставрацією і збереженням пам’яток історії. Усе це дуже прикро на тлі багатющої історії княжого міста.  Любечани мріють відкрити в місті філію  Національного історико-культурного заповідника"Чернігів стародавній”, щоб поставити все на наукову, державну основу. Цілком розумна ідея, яка чомусь не знаходить підтримки у владних кабінетах. Тобто можна було б поєднати історичний туризм з відпочинком, оздоровленням. Інвестори теж лише придивляються. А  Любеч чекає й запрошує доторкнутися до нашої багатющої історії.

 

2008-02-20
    В  Любечі відбувся  "круглий стіл"  "Любеч: історично-архітектурна спадщина, перспективи розвитку".
    Захід відбувся в рамках проекту  "Громадська ініціатива по створенню умов для інтеграції і прискорення соціально-економічного розвитку регіону  "Славутич-Чернігівська область", який реалізується Славутицькою міською громадською організацією  "Лабораторія малого бізнесу" за підтримкою виконавчого комітету Славутицької міської ради та Ріпкинської державної районної адміністрації в партнерстві з Славутицьким міським фондом підтримки підприємництва, Агентством з розвитку бізнесу в Славутичі Регіональним фондом підтримки підприємництва по Чернігівській області.

     "Круглий стіл" почався нетипово – з екскурсії по  Любечу. І це стало відправною точкою обговорення шляхів відродження  Любеча, як історично-архітектурного пам’ятника. В дискусії прийняли участь  Федорченко А.А. – депутат селищної ради,  Цхведіані В.В. - головний редактор журналу  "Коментарі",  Сарана В.Ю. - заступник начальника управління культури і туризму Чернігівської обласної державної адміністрації,  Мельник В.М. - депутат Славутицької міської ради,  Роговий А.М. - голова правління  ВАТ "Домобудівник", який також повідомив присутнім про власну ініціативу підтримати проведення археологічних робіт на території  Любеча та надати допомогу для подальшого функціонування  Молодіжного центру Любеча.

    На  "круглому столі" було визначено основні напрямки діяльності, які сприятимуть активізації соціально-економічного та історично-культурного розвитку  Любеча, а саме:

Підвищення рівня інформованості жителів та підприємців щодо можливостей залучення додаткових коштів до розвитку міста та приватної ініціативи. 
Підвищення місцевої активності громадських організацій по підготовці грантових заяв, проектів, спрямованих на вирішення соціально-економічних питань.
Створення партнерських взаємовідносин між  Славутичем,  Любечем та  Ріпками по підготовці та реалізації спільних проектів.
Розробка та проведення інформаційної компанії, спрямованої на просування  Любеча, як історично-культурної спадщини  України, підготовка буклетів та інформаційних блоків.
Активізація розвитку бізнесу, створення малих підприємств, в тому числі в напрямках історичного,  "зеленого", "водного" туризму.
    Приклад колишнього любечанина  Рогового А.М., який не забуває своєї малої батьківщини, має надихнути інших любечан, які досягли висот у бізнесі, науці, культурі, згадати свої коріння, та підключитися до роботи влади, громади та бізнесу у відновленні теперішнього  Любеча.
    Важливим висновком роботи  "круглого столу" стало те, що в містечку є достатньо активних людей, яким не байдуже майбутнє  Любеча, які вже зараз роблять великий вклад в розвиток та відродження одного із найдревніших поселень  Київської Русі.

    Учасники підтвердили зацікавленість в об’єднанні зусиль у відродженні регіону і необхідності створення  Міжрегіональної громадської координаційної ради, як органу лобіювання процесів інтеграції та соціально-економічного розвитку регіону  "Славутич -Чернігівська область".

 

 

Сайт зареєстровано:
Украина-Сегодня: Каталог сайтов Каталог webplus.info Львівський каталог сайтів Интеллектуальный каталог ресурсов интернет Каталог проверенных ресурсов!


Українська електронна пошта Соціальна мережа "YouTube" Соціальна мережа ФБ (facebook)  Соціальна мережа "Твіттер"  Соціальна мережа "LiveJournal". "Живий журнал"  Соціальна мережа "instagram" Сервіс онлайн щоденників: "Blogger"

Історичний портал м.Любеч Исторический портал г.Любеч
Історико-археологічний комплекс "Древній Любеч" Историко-археологический комплекс "Древний Любеч"
Любеч історичний Любеч исторический
Любеч православний Любеч православный
Любеч сьогодні Любеч сегодня
">
Хостинг от uCoz Copyright MyCorp © Ковшун М.І. 2024    УВАГА! При використанні матеріалів, посилання на сайт, ОБОВ’ЯЗКОВЕ!!!