Тут може бути Ваша реклама

Тут може бути Ваша реклама

Тут може бути Ваша реклама

Тут може бути Ваша реклама

Тут може бути Ваша реклама

Історико-археологічний музейний комплекс "Древній Любеч"

Антонієва печера (дальня) Антонієва (ближня) печера Спасо-Преображенська церква Кам’яниця П.Полуботка Пам’ятник на честь І з’їзду князів Пам’ятний знак на честь першої літописної згадки про Любеч Пам’ятний знак на честь першої літописної згадки про Любеч Пам’ятник преподобному Антонію Печерському Пам’ятник Малуші
 
Історичний портал м.Любеч Исторический портал 

г.Любеч
Історико-археологічний комплекс 

"Древній Любеч" историко-археологический комплекс "Древний Любеч"
Любеч історичний Любеч 

исторический
Любеч православний
 Любеч православный
Любеч сьогодні
 Любеч сегодня

Наукова робота

Міжнародний польовий археологічний семінар:

"Матеріальна і духовна культура Південної Русі"


    8 червня 2009 р. в Любечі відбулося засідання Міжнародного польового археологічного семінару «Матеріальна і духовна культура Південної Русі».
Незадовго до цього в Любечі була розкопана «Ближня» печера преподобного Антонія, яку належить ще реконструювати ( відразу ж за входом йде завал який треба розчищати ).
При цьому серед археологів виникли суперечки щодо того, хто викопав дану печеру.
   Не дивлячись на те, що всі перекази співвідносять печеру з ім'ям уродженця Любеча преподобним Антонієм, серед археологів знайшлися скептики.
Одні говорили про те, що печеру викопав граф Милорадович «на порожньому місці» в 1870 р, інші, що її викопав в пам'ять преподобного Антонія Інокентій Щирський в 1694 р.
Проте, літописні дані і документи неспростовно свідчать про те, що печера існувала з часів преподобного Антонія – тобто з 11 століття.
Те що предметів, які відносяться до часів преподобного Антонія небуло знайдено зовсім не випадково.
   Справа в тому що ця печера була викопана молодим Антипою ( таке мирське ім'я преподобного Антонія ) для того, щоб усамітнитися для молитви: вона була маленькою і ніяких особливих матеріальних речей, щоб «залишити нащадкам» бідний відлюдник не мав.
Пізніше печера, мабуть, підтримувалася в першозданному вигляді ченцями Антонієвого монастиря в 11-13 століттях, але на відміну від київських і чернігівських печер не розширювалася і не заглиблювалася.
   Потім коли монастир прийшов у занепад і на якийсь час припинив своє існування печера була покинута, але місцеві жителі – які були людьми віруючими знали де вона знаходиться.
І коли в Любеч з метою відродження монастиря прийшов Інокентій (у миру Іван ) Щирський ( на той момент відомий гравер ) і ієродиякон Іона Можевський – місцерозташування печери мабуть було точно вказане ченцям місцевими жителями. Щирський знову розкопав, збільшив в розмірі печеру і створив в ній невелику підземну церкву.
   Над печерою за ініціативою о. Іннокентія була побудована Воскресенська церква ( зруйнована після революції ).
Після скасування монастиря печера прийшла в занепад, і лише в 1870 р. вхід в неї був укріплений цеглою графом Милорадовичем. Але «цегляної підстави» рівно і як цегляних підпор печера не має, що свідчить про її стародавнє походження і невеликі розміри.
   Тому археологи все більше схиляються до висновку що розкопана печера – і є перше чернече житло на Русі, викопана основоположником російського чернецтва Антонієм, який, до речі, прийшовши з Афона до Києва спочатку печеру копати не став, а використовував готову «варяжську» ( а простіше кажучи «бандитську» печеру, яку до цього викрили в околицях Києва варяги що розбишакували по Дніпру і мабуть пізніше «зловлені» або вигнані княжою владою, що посилилася ).
У Любечі подібних «бандитських печер» мабуть не було і Антипі довелося копати її самому. Створювати «печерний комплекс» він не міг, тому печера була дуже і дуже скромною.

   Учасники семінару ознайомились з роботою Історико-археологічного музейного комплексу "Древній Любеч", відвідали історичні місця цього древнього міста, обмінялись досвідом роботи.

Фотоматеріали семінару


Увага!!! При використанні матеріалів обов’язкове посилання на сайт©адміністрація сайту!
Хостинг від uCoz Copyright MyCorp © Ковшун М.І. 2018

Сайт зареєстровано:
Era.com.ua Объявления, каталог компаний МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Украинский портАл Каталог сайтов Украины Каталог сайтов. Зарегистрировать сайт бесплатно в каталог сайтов Киев Поддержите наш сайт в каталоге Infan.ru Украина-Сегодня: Каталог сайтов Белый каталог сайтов Каталог webplus.info Львівський каталог сайтів ebazar Мой интернет - каталог лучших сайтов, белый каталог сайтов с прямыми ссылками Интеллектуальный каталог ресурсов интернет Каталог проверенных ресурсов!