
17 жовтня 2014 року в Любечі пройшла наукова конференція присвячена 175-ти річчю від дня народження Григорія Олександровича Милорадовича.
В конференції взяли участь провідні історики м.Чернігова, Києва, наукові працівники історико-археологічного музейного комплексу "Древній Любеч".
Відкрив конференцію директор інституту історії, етнології та правознавства ім.О.М.Лазаревського Чернігівського НДПУ ім.Т.Г.Шевченка, проф. О.Б.Коваленко.
З вітальним словом виступили: Мойсієнко С.М. - директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, директор історико-археологічного музейного комплексу "Древній Любеч" - Заліський С.В., любецький селищний голова Зарецький С.В.
З Доповідями виступили:
Коваленко О.О., кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Інституту історії, етнології та правознавства ім.О.М.Лазаревського, ЧНПУ ім.Т.Г.Шевченка з доповіддю "Життя та громадсько-політична діяльність Г.О.Милорадовича".
Федорченко А.А., заступник директора з наукової роботи історико-археологічного музейного комплексу "Древній Любеч" з доповіддю "Родина Милорадовичів у спогадах та переказах мешканців Любеча".
Половнікова С.О., старший науковий співробітник Чернігівського обласного історичного музею ім.В.В.Тарновського з доповіддю "Нащадки Милорадовичів за кордоном".
Чугаєва І.К.,кандидат історичних наук, старший викладач кафедри педагогіки і методики викладання історії та суспільних дисциплін Інституту історії, етнології та правознавства ім.О.М.Лазаревського ЧНПУ ім.Т.Г.Шевченко з доповіддю "Чернігівські княгині та князівни на сторінках літописів Любецького синодика: порівняльна характеристика".
Крайній К.К., кандидат історичних наук, начальник відділу наукових видань Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника з доповіддю "Лаврські поменники та проблема їх публікації".
Крайня О.О., кандидат історичних наук, завідувач сектора історії Києво-Печерської лаври Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника з доповіддю "Монастирські синодики як джерело: за пам’яткою Больницького монастиря".
Ситий Ю.М., старший науковий співробітник Центру археології та стародавньої історії Північного Лівобережжя ім.Д.Я.Самоквасова Інституту історії, етнології та правознавства ім.О.М.Лазаревського ЧНПУ ім.Т.Г.Шевченка з доповіддю "Пізньосередньовічні матеріали та забудова Любецького замку за матеріалами колекцій Б.О.Рибакова".
Кондратьєв І.В., кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М.Лазаревського ЧНПУ ім.Т.Г.Шевченка з доповіддю "Міщанство Любеча у системі оборони Любецького староства в XVI - першій половині XVII ст.".
Веремійчик О.М., кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та археології України Інституту історії, етнології та правознавства ім.О.М.Лазаревського ЧНПУ ім.Т.Г.Шевченка з доповіддю "Забудова XVII-XVIII ст. поблизу кам’яниці П.Полуботка в Любечі".
Лаєвський А.С., науковий співробітник Чернігівського обласного історичного музею ім.В.В.Тарновського, аспірант кафедри історії та археології України Інституту історії, етнології та правознавства ім.О.М.Лазаревського ЧНПУ ім.Т.Г.Шевченка з доповіддю "Стародубська козацька старшина в оточенні наказного гетьмана П.Полуботка".
Бондар О.М., пошукувач кафедри історії та археології України Інституту історії, етнології та правознавства ім.О.М.Лазаревського ЧНПУ ім.Т.Г.Шевченка з доповіддю "Мурована дзвінниця у с.Суличівка (сучасний стан та перспективи дослідження)".
Фрагмент книги "Календарь Черниговской Епархіи на 1893 годъ" надрукована в 1892 році. Окремий розділ книги присвячений Любечу, називається "Любечъ и его святыня" |
|
Фото з конференції можна подивитись ТУТ
